15 Temmuz Demokrasi Zaferi Turkcell Kros Ligi’nde 2017 sezonunun ilk kademesi Amasya’da 21 Ekim tarihinde gerçekleşecek.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun önemli lig yarışmaları arasında bulunan geniş katılımlı 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Turkcell Kros Ligi’nde 2017 sezonunun ilk yarışması Amasya’da yapılacak. 21 Ekim Cumartesi günü Gözlek Köyü parkurundaki yarışmada 44 takımdan 264 atlet mücadele verecek. Yarışmalarda ayrıca 53 atlet de ferdi olarak piste çıkacak.

4 kilometrelik genç kadınlar yarışıyla başlayacak olan müsabakalarda genç erkekler (6 km), büyük kadınlar (6 km) ve büyük erkeklerde (10 km) de mücadeleler yaşanacak.

Türkiye atletizmindeki köklü organizasyonlardan biri olan Kros Ligi’nde bu yıl üç kademeden oluşan sezon Aralık ayında Adana’da tamamlanacak. Amasya’daki ilk kademe mücadelesi aynı zamanda Balkan Kros Şampiyonası için seçme niteliği taşıyor.

Kros Ligi’nde üç kademe sonunda ipi göğüsleyecek olan takımlar, 2019’daki Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkını elde edecek.

 

Yarışma statüsü