İstanbul’da yapılan 62. Ömer Besim Kır Koşusu ve 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi’nin ikinci kademesinde 300’ün üzerinde atlet yarıştı.

Turkcell sponsorluğundaki 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi’nin ikinci kademesi olarak gerçekleşen 62. Ömer Besim Kır Krosu, İstanbul Halkalı’da yapıldı. Olimpiyat Stadı yanındaki arazide gerçekleşen koşuyu erkeklerde Jandarmagücü formasıyla yarışan Kenyalı Sang Benard Cheruiyot, kadınlarda ise Kasımpaşa’nın Etiyopyalı atleti Meseret Assefa kazandı.

10 kilometrelik erkekler yarışında Cheruiyot 29:53 koşarken, Beştelsiz Spor Kulübü’nden Fetene Regassa 30:15 ile ikinci, geçen hafta yapılan Balkan Kros’ta ikinci olan İstanbul BŞB atleti Ramazan Özdemir de 30:35 ile üçüncü sırayı elde etti. Atletlerinin dördünü ilk 10’a soka İBB, Kros Ligi’nde büyük erkeklerdeki liderliğini sürdürdü.

Büyük kadınlarda Kasımpaşa atleti Meseret Asefa, 6 kilometrelik parkuru 19:46 ile noktalarken, Özlem Kaya ve Esma Aydemir’i geride bıraktı. Kasımpaşa, bir sporcusu ilk sırayı almasına karşın bu etapta 31 puan toplayabildi ve 14 puanlı Bursa BŞB’nin gerisinde kaldı.

Genç erkeklerde Darıca Belediyespor’dan Ramazan Barbaros, takım arkadaşı Sezgin Ataç’ı geride bırakırken, krostaki galibiyet serisini sürdürdü. Ramazan, geçen hafta Balkan Kros’u, 21 Ekim’de ise Kros Ligi’nin Amasya’daki ilk ayağını kazanmıştı.

Genç kadınlarda Balkan şampiyonu Pınar Demirtaş’ı geride bırakan Latife Güneş, ikinci etabı kazanan isim olurken, iki atleti de kadrosunda barındıran Gaziantep Şölen Spor, ligi şampiyon tamamlama yolunda çok büyük bir adım attı. Şölen Spor ile takipçisi Fenerbahçe arasındaki fark 36 puana yükseldi.

Ömer Besim’de ilk üç sırayı alan atletler şöyle:

GENÇ KADINLAR – 4 KM
1. Latife Güneş – Gaziantep Şölen
2. Pınar Demirtaş – Gaziantep Şölen
3. Emine Akbingöl – Fenerbahçe

GENÇ ERKEKLER – 6 KM
1. Ramazan Barbaros – Darıca Bld SK
2. Sezgin Ataç – Darica Bld SK
3. Ömer Amaçtan – Fenerbahçe

BÜYÜK KADINLAR – 6 KM
1. Meseret Yaye Asefa – Kasımpaşa SK
2. Özlem Kaya – Bursa BŞB
3. Esma Aydemir – Bursa BŞB

BÜYÜK ERKEKLER – 10 KM
1. Sang Benard Cheruiyot – Ankara Jandarmagücü
2. Fetene Alemu Regasa – İstanbul Beştelsiz SK
3. Ramazan Özdemir – İstanbul BŞB

TÜM SONUÇLAR
BÜYÜK ERKEKLER
BÜYÜK KADINLAR
GENÇ ERKEKLER
GENÇ KADINLAR

 

FOTO GALERİ