Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Turkcell sponsorluğunda organize ettiği 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi’nin 2017 sezonu Adana’da 20 Aralık Çarşamba günü yapılacak finallerle sona erecek.

Turkcell 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi’nde şampiyonlar, Adana’daki final etabıyla belirlenecek. Amasya’da açılan ve ikinci kademesi İstanbul’da gerçekleşen Kros Ligi’nin son yarışması, 20 Aralık 2017 Çarşamba günü Adana’da yapılacak.

Ligin son etabına büyükler kategorisinde geçen yılın şampiyonları Bursa BŞB ve İstanbul BŞB liderlikte giriyor. Kadınlarda iki etap toplamında 24 puan yapan Bursa, 71 puanlı takipçisi Kasımpaşa’nın 47 puan önünde yer alıyor. Erkeklerde ise son yedi sezonda altı şampiyonluğu bulunan İstanbul BŞB, bu sezon da ipi göğüslemek için gün sayıyor. İstanbul ekibi, iki etap sonunda 35 puan topladı.

Final etabına genç erkeklerde Kocaeli Darıca Belediyesi, genç kadınlarda ise Gaziantep Şölen Spor önde giriyor. İki kategoride de ikinci sırada Fenerbahçe yer alıyor.

Turkcell 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi finallerinde ayrıca U18 kategorisinde 4×1000 metre bayrak yarışmaları yapılacak. Bu dalda yarışacak olan ekipler, Bölgesel Kros Ligi’ndeki performanslarına göre belirlendi ve TAF tarafından finallere davet edildi.

Kros Ligi’nin 2017 sezonunu şampiyon tamamlayan ekipler, önümüzdeki sezon yapılacak Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

KROS LİGİ SON PUAN DURUMLARI