2017 Kros Ligi’nde şampiyonlar Adana’da yapılan final etabıyla belli oldu. Dört kategoride 33 takımın katıldığı ligde büyükler şampiyonluklarını İstanbul BŞB ile Bursa BŞB, gençler şampiyonluklarını ise Gaziantep Şölenspor ile Darıca Belediye elde etti.

TUrkcell sponsorluğundaki 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi’nde büyük erkekler kategorisinde şampiyonluk İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un oldu. Son kademede 20 puan toplayan İBB, toplamda 55 puana ulaşarak Beştelsiz ve Bingöl Belediyesi Yaşamspor’un önünde kupaya uzandı.

Büyük kadınlarda Bursa Büyükşehir Belediyesi unvanını korumayı başarırken, yarışta ilk altı sıranın beşini elde etti. 11 puan topladığı etap sonunda 35 puana yükselen Bursa ekibi, Kasımpaşa ve Üsküdar Belediyesi’nin önünde zirveye yerleşti.

Genç erkeklerde Darıca Belediyesi 41 puanla şampiyonluğu alırken, genç kadınlarda Gaziantep Şölenspor ilk lig kez kros ligini kazandı. Gençlerde hem erkekler, hem de kadınlar ikinciliği Fenerbahçe’ye giderken, genç erkeklerde Ankara BŞB EGO Spor, genç kadınlarda ise Beşiktaş kürsüye çıkan üçüncü takım oldu.

Adana’daki yarışlarda genç kadınlar müsabakasını Pınar Demirtaş (Gaziantep Şölenspor), genç erkekler müsabakasını Ramazan Barbaros (Kocaeli Darıcaspor), büyük kadınlar yarışını Esma Aydemir (Bursa BŞB), büyük erkekler yarışını ise Sang Benard Cheruiyot (Jandarmagücü) kazandı.

YILDIZLAR TAKIMDA YARIŞTI
Öte yandan lig müsabakaları öncesinde bölgesel ligde başarılı olan yıldız kız ve erkek takımlarının yarıştığı dört atletten oluşan takım bayrak mücadelesi de ilgiyle izlendi. Kuşadası’ndaki Bölgesel Yıldızlar Ligi finallerinde başarılı olan ekiplerin yarışmaları sonunda erkeklerde Diyarbakır Kayapınar Belediyesi, Ankara BŞB EGO Spor ve Sivas Özdemirspor podyumda yer aldı. Kızlarda ise Gaziantep Şölenspor, Ankara BŞB ve Ankara Etimesgut ilçe takımı ilk üçü aldılar.

MÜSABAKA SONUÇLARI
BÜYÜK ERKEKLER
BÜYÜK KADINLAR
GENÇ ERKEKLER
GENÇ KADINLAR

YILDIZ KIZLAR 4×1000 METRE BAYRAK KROS
YILDIZ ERKEKLER 4×1000 METRE BAYRAK KROS

FOTO GALERİ