Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul’da Salon Deneme yarışmalarına geldi ve atletleri izleyerek keyifli bir gün geçirdi. 

İstanbul’daki Ataköy Atletizm Salonu’nda yapılan Salon Rekor Deneme müsabakalarının önemli bir konuğu vardı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ataköy’deki atletizm salonuna geldi ve yaklaşık iki buçuk saat müsabakaları takip ederek atletlere destek oldu. Bakan Bak’ı yarışmalar ve sporcularla ilgili sürekli bilgilendiren Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Bakan’ın ziyaretinden çok memnun olduklarını, bu ziyaretin sporcular için büyük bir motivasyon olduğunu belirtti.

Bakan Bak, iki Türkiye rekorunun çıktığı yarışmalar sonrasında rekor kıran Cemre Bitgin ve Mizgin Ay ile tanıştı ve kendilerine başarılar diledi. Salondan ayrılırken de sırıkçı Demet Parlak’ı yanına çağıran Bakan Akşın Bak, genç sporcuyu gösterdiği performanstan dolayı tebrik etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, yarışmaların tamamlanmasının ardından federasyon personeline ve atletlere çalışmalarında başarılar dileyerek salondan ayrıldı.