Genç atlet Ahmet Kasap, kendisine ait 300 metre salon rekorunu İstanbul’daki Olimpik deneme müsabakalarında 34.08’e indirdi.

İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda yapılan 6-7 Ocak 2018 Salon Olimpik Deneme müsabakalarının ikinci gününde bir Türkiye rekoru yenilendi. Bir gün önce 48.83 ile 400 metre mücadelesini kazanan 1999 doğumlu milli atlet Ahmet Kasap, 300 metre salonda kendisine ait Türkiye U20 rekorunu 34.08’e indirdi. Eski rekor, 34.97 ile geçen yıl Minsk’te yine Ahmet Kasap tarafından yapılmıştı.

İki günlük yarışmalarda Lübnan’dan gelen misafir atletlerle birlikte 300’den fazla atlet piste çıktı. Müsabakaları İstanbul’da bulunan TAF Başkanı Fatih Çintimar ve Başkanvekilleri Ali Aksu ile Muzaffer Karadeniz de takip etti.

Yarışmalar kapsamında ayrıca Komple Atlet’e hazırlık için erkeklerde pentatlon, kadınlarda ise triatlon müsabakaları vardı. Toplam 10 çoklu branş atletinin katıldığı yarışmalarda önümüzdeki hafta yapılacak Komple Atlet Salon Ligi 1. kademesi öncesinde son hazırlıklar gözden geçirilmiş oldu.

6-7 OCAK SALON DENEME SONUÇLARI
Erkekler sonuçları
Kadınlar sonuçları
Çoklu branş deneme: PentatlonTriatlon