Salon sezonunun başlaması ile birlikte federasyonumuzun faaliyet takviminde yar alan yarışmalar Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenlenmektedir. Yarışmalarla ilgili bazı açıklamalar yapılması uygun görülmüştür.

Yarışmaların daha sağlıklı ve organize devam etmesi, sporcuların ısınma ve yarışma zamanlarının kendileri için en uygun şartlarda oluşturulabilmesi amacıyla, kayıt durumlarına göre program üzerinde serilere ait saatler ve kulvar belirlemeleri yapılmaktadır.

Geçtiğimiz üç haftalık yarışma kayıtları ve katılımlar incelendiğinde; bu süreci aksatan olumsuz durumların olduğu gözlenmiştir. Start listesinde isimleri olan sporcularımız yarışmaya katılmamakta, serilerde kulvarlar dolu gözükmesine rağmen bazen bir veya iki sporcu ile seçme serileri koşulmaktadır. Hatta seçme serilerine katılarak final koşma hakkını elde eden sporcular final yarışmaları için start almamaktadır.

Bu süreçte daha fazla olumsuzlukların yaşanmaması, yarışmaların daha kaliteli ve verimli geçmesi için; yarışmalara kayıt yaptırmasına rağmen, teknik toplantıda son katılım teyidini yapmayan, teyidini yapmış olsa da geçerli bir mazeret belirtmeden katılmayarak serilerin boş kalmasına neden olan sporcularımız, benzer durumu iki kez tekrar etmeleri halinde bir sonraki yarışma için kayıtları alınmayacaktır.

Kayıtlar esnasında sporcularımız için deklare edilen derecelerin, varsa sezon derecesi veya en iyi derece olarak yazılması, ilgili branşa ait elde edilmiş herhangi bir derecesi yoksa afaki dereceler yazılmadan boş bırakılması gerekmektedir.

6-7 Ocak tarihlerinde düzenlenen Olimpik Deneme Yarışmalarına kayıtlı olduğu halde katılım sağlamayan sporcuların listesi ektedir.

Yarışmalara katılmayan sporcu listesi