İskoçya’nın Edinburg kentinde yapılan Avrupa-Britanya-ABD üçlü karma kros müsabakalarında Avrupa ekibinin şampiyonluğunda milli atletler Yasemin Can, Kaan Kigen Özbilen ve Aras Kaya önemli rol oynadı.

Geçtiğimiz ay yapılan Avrupa Kros Şampiyonası’nda belirlenen Avrupa Karması’nda yarışan milli atletler, Edinburg’daki Uluslararası üçlü kros müsabakalarında başarılarıyla öne çıktılar. Avrupa karmasında yarışan Yasemin Can, büyük kadınlar yarışında 20:58 ile Britanyalı Emelia Gorecka’nın önünde zirveye çıkarken, bu yarışta üst üste ikinci yıl ilk sırayı elde etti.

Büyük erkekler yarışında ise ABD’li Leonard Korir, son düzlükte Avrupa şampiyonu Kaan Kigen Özbilen’i geçip birinci sırayı elde etti. Kaan yarışı ikinci tamamlarken, Aras Kaya da üçüncü sırayı alıp Avrupa takımının zirveye çıkmasına yardım etti.

Hollyrood Park’ta yapılan dört yarış sonunda Avrupa Karması 137, Britanya 182, ABD ise 190 puan toplarken, Türkiye’nin temsilcileri şampiyon takımla birlikte kürsünün en üst basamağına çıktılar.