Turkcell’in sponsorluğundaki Türkiye Salon Büyükler Atletizm Şampiyonası, 3-4 Şubat tarihlerinde Ataköy Atletizm Salonu’nda gerçekleşecek.

Türkiye atletizminin ulusal bazda salondaki en önemli etkinliği olan Turkcell Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası, 3-4 Şubat’ta Ataköy Atletizm Salonu’nda yapılacak. 261 atleti kayıt yaptırdığı organizasyonda daha önce bu şampiyonada birincilik kazanan milli atletlerin bir çoğu yarışacak.

17 Şubat tarihinde yine aynı salondaki Balkan Salon Atletizm Şampiyonası için değerlendirme niteliği taşıyan organizasyonun ardından kampa alınacak milli takım belirlenecek.

Şampiyonada en geniş katılım, 48 kayıtla erkekler 60 metrede gerçekleşirken, aynı disiplinde kadınlar mücadelesine ise 20 atlet katılacak. Teknik branşlar arasında ise en yoğun yarışma, kadınlarda 17, erkeklerde ise 22 atletin kaydolduğu uzun atlamada yapılacak.

Geride kalan bir aylık dönemde tam 15 salon Türkiye rekoruna tanıklık eden Ataköy’deki tesiste 3-4 Şubat’taki etkinlikte yeni rekorların kırılması bekleniyor.

ŞAMPİYONAYA KATILACAK ATLETLERİN LİSTESİ

Turkcell Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda bir çok rekor, 2012’de Ataköy Salonu’nun hizmete girilmesinden sonra yenilenmişti. Aşağıdaki tabloda hem Türkiye büyükler salon rekorlarını, hem de şampiyona rekorlarını bulabilirsiniz.