Türkiye’nin son yıllarda büyük başarılar yakaladığı Avrupa Kulüpler Kros’ta Ay-yıldızlı armayla yarışacak olan kulüplerimiz, Portekiz’e gitti.

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros müsabakaları, Portekiz’in Mira kentinde 4 Şubat  Pazar günü yapılacak. Yarışmalarda Türkiye’yi yedi takım temsil edecek. Geçtiğimiz yıl büyüklerde bu şampiyonayı kazanan Üsküdar Belediyesi ve İstanbul BŞB, bu sezon da organizasyona katılıyor.

2018 yılı Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros’ta Türkiye’yi temsil edecek ekipler şöyle:

Genç erkekler: Darıca Belediyesi SK, Fenerbahçe
Genç kadınlar: Gaziantep Şölenspor, Fenerbahçe
Büyük kadınlar: Bursa BŞB, Üsküdar Belediyesi
Büyük erkekler: İstanbul BŞB

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros’u kadınlarda son üç yıldır kazanan Üsküdar Belediyesi, daha önce toplam 6 kez Avrupa şampiyonluğu unvanı kazanmıştı. Ancak Türkiye Kros Ligi’nde geçen yıl birinciliği Bursa BŞB’ye kaptıran Üsküdar, bu kez kupaya lig ikincisi olarak gidebildi. Büyük erkeklerde ise İstanbul BŞB, geçtiğimiz yıl kupa tarihinde zirveye çıkan ilk Türk takımı unvanını almıştı.

Bu yıl gençlerde ise Gaziantep Şölenspor ilk kez Avrupa sahnesinde yer alacak. Güney ekibi, Fenerbahçe ile birlikte şampiyonluk kovalayacak. Genç erkeklerde ise 2014, 2015 ve 2016 yıllarının şampiyonu Darıca Belediyesi ile geçen yılın ikincisi Fenerbahçe, Türkiye’yi temsil edecek.

Dört kategoride toplam 62 takımın yarışacağı Mira’daki yarışmalar, başlama saati olan TSİ 13:00’ten itibaren aşağıdaki bağlantıdan canlı olarak yayınlanacak.

http://mira2018.cm-mira.pt/?q=node/225