Komple Atlet 2. kademe müsabakaları İstanbul’da başladı. İlk günde U16 yaş grubundaki üçlü branş (triatlon) yarışmaları tamamlandı, heptatlonda ise dört branş geride kaldı.

Çoklu branşa yeni bir soluk getiren Komple Atlet Salon Ligi’nin ikinci kademesi İstanbul’da başladı. Yarışmaların ilk gününde U16 yaş grubunda yapılan triatlon mücadeleleri sonunda Yasin Sosa ve Cansu Nimet Sayın ipi göğüsleyen isimler oldular. 2003 doğumlu Cansu, bu kademede elde ettiği 2136 puanla Komple Atlet triatlon kızlar rekorunu yeniledi. İlk kademede de 2094 ile birinci olan Sayın, 4230 puanlık toplamıyla zirvede yer alıyor.

Erkeklerde de Yasin Sosa, 2027 puana ulaşarak genel toplamını 3984’e yükseltti. U16 erkekler triatlonda ikinci kademeyi 1959 puanla ikinci bitiren Muhammed İran, genel sıralamada da ikinci durumda bulunuyor.

HEPTATLONDA İLK GÜN
Büyük erkekler heptatlon mücadelesinde geçen yılın Komple Atlet şampiyonu Ahmet Mustafa Yılmaz, ilk günü en iyi skoruyla geçti. Yılmaz, dört yarışma sonunda 2822 puana ulaşırken, Hüseyin Alper Yılmaz 2731, Candan Melek de 2549 puan yaptı. İkinci günde yapılacak üç branş sonrasında bu kademenin galibi belirlenecek.

Heptatlonda ilk günü U20 kategorisinde Barış Denizleli, U18 kategorisinde ise Kadir Demirer liderlikte tamamladı.

Komple Atlet’in ikinci günü olan 11 Şubat’ta heptatlon müsabakalarının yanı sıra, pentatlon müsabakaları da yapılacak.

TRIATLON U16 KIZLAR SONUCU
TRIATLON U16 ERKEKLER / HEPTATLON İLK GÜN