Türkiye Yarı Maraton Ligi’nin final ayağını oluşturan Geleneksel Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu, bu yıl Şehit Eren için koşuldu. 

Trabzon’un Kurtuluş Günü olan 24 Şubat haftasında düzenlenen Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu, 18 Şubat 2018 Pazar günü koşuldu. Aynı zamanda kulüplerde Yarı Maraton Ligi’nin finali olan yarışmanın ardından erkeklerde Galatasaray, kadınlarda ise Kasımpaşa kupayı kaldırdı.

Atletleri Fadime Çelik, Tubay Erdal ve Ceylan Gökdemir lig sıralamasında bireysel olarak ilk beşte yer alan Kasımpaşa Spor Kulübü, toplam 7 saat 53 dakika 4 saniyelik zamanıyla şampiyonluğu elde etti. Beşiktaş ikinci, Mardin Atletizm Kulübü ise üçüncü sırayı yakaladı. Erkeklerde ise Yusuf Alıcı, Abdurrahman Gediklioğlu, Aykut Taşdemir ve Saffet Elkatmış’tan oluşan Galatasaray, 6 saat 38 dakika 7 saniye ile Jandarmagücü ve Bingöl Belediye’nin önünde birinciliği aldı.

BÜŞRA’DAN YENİ REKOR
Trabzon Yarı Maratonu’nda ferdi olarak yarışan Fenerbahçe’den Büşra Nur Koku, 1:12:32 derecesi ile kendisine ait 23 yaş altı Türkiye rekoru kırdı. Koku’ya ait eski rekor, Adana’da 1:14:28 ile gerçekleşmişti.

Trabzon Yarı Maratonu bu yıl, terör kurbanı Şehit Eren Bülbül’ün anısına koşuldu.

2018 YARI MARATON LİGİ SONUÇLARI

2018 YARI MARATON FERDİ SIRALAMA