Avrupa Atmalar Kupası’ndan başarıyla dönen Ay-yıldızlı ekibin atıcıları, Ankara’da basın toplantısında gazetecilerle buluştu.

Türkiye Atletizm Federasyonu, Balgat’daki merkez ofisinde başkent gazetecilerini ağırladı. Portekiz’deki Avrupa Atmalar Kupası dönüşünde basınla bir araya gelen TAF Başkanı Fatih Çintimar ve Milli Takım, gazetecilere şampiyonayı değerlendirdi.

Çintimar, Eda Tuğsuz ve Özkan Baltacı’nın aldığı madalyalarla birlikte U23’te podyuma çıkan yaş ortalaması gençler seviyesindeki takıma da dikkat çekti ve “Bu çocuklar daha uzun süre milli takımı başarıyla temsil edecek” dedi.

Başkan Çintimar, ayrıca Emin Öncel ve Kıvılcım Kaya Salman’ın da dördüncü olduğunu hatırlayarak, Avrupa Atmalar Kupası’nda ilk defa dört madalya birden almanın kıyısından döndüklerini hatırlattı.

2018’deki hedef şampiyonalar olarak haziran ayında Akdeniz U23 Atletizm Şampiyonası ve Tarragona’daki Akdeniz Oyunları, temmuz ayında Dünya U20 Şampiyonası, ağustos ayında da Berlin’deki Avrupa Atletizm Şampiyonası’nı sayan Çintimar, atletlerin bu yönde hazırlıklarını sürdürdüklerini altını çizdi.

Şu anda Kenya’dan Rusya’ya kadar ve yurt içinde de bir çok kentte 100’e yakın atletin farklı şampiyonlar için kampta olduğunu hatırlatan Çintimar, bu olanakları kendilerine sağlayan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a teşekkür etti.

Toplantıda söz alan atletler de sezona iyi bir giriş yaptıklarını, ancak asıl hedeflerinin yaz aylarındaki şampiyonalar olduğunu vurguladılar.