Çoklu branşlardaki açık saha sezonu İzmir’deki yarışmayla açıldı. Dört farklı yaş grubunda yapılan yarışmaya toplam 74 atlet katıldı. 

Üç etaptan oluşan Komple Atlet açık saha sezonunun ilk yarışması İzmir’de gerçekleştirildi. 7-8 Nisan tarihlerindeki müsabakalarda U16, U18, U20 ve büyüklerde mücadeleler gerçekleştirildi.

Büyük erkeklerde Kürşat Dağdelen, Komple Atlet’te ilk birinciliğini alırken 5717 puan yaptı. Hüseyin Alper Gürses ise 5690 puanla ikinci oldu.

Büyük kadınlarda Ezgi Şayir, 4511 puan yaparak Komple Atlet rekorunu kırdı ve birinciliği aldı. Salon sezonunun da galibi olan Şayir, böylece heptatlondaki en iyi derecesini yaptı.

Genç kadınlarda Buket Katya Orhonsayın, en iyi derecesini 4210’a yükselttiği İzmir’de yine birinciliği elde ederken, U18 kızlarda Büşra Dündar 4377 puan ile ilk sırayı aldı. Hem Orhonsayın, hem de Dündar, kendi kategorilerinde Komple Atlet rekorlarının yeni sahipleri oldular. U18 erkeklerde Serhat Bulut 5731 puan yaparak, geçen yıl İsmail Tekbıçak’a ait Komple Atlet rekorunu 129 puan geliştirdi. U20 erkeklerde ilk etabın birincisi ise Barış Denizleli oldu.

U16 yaş grubunda ise pentatlon mücadelelerini Davut Gürel ile Aleyna Karaca kazandı.

KOMPLE ATLET 1. KADEME – SONUÇLAR
ERKEKLER
KADINLAR

OLİMPİK DENEME
ERKEKLER
KADINLAR