Adana’nın Kozan İlçesine bağlı Akdam Mahallesi halkı tarafından geleneksel hale getirilen ve Türkiye’nin birçok şehrinden sporcuların katılımı ile gerçekleşen 3. Akdam Henis Koşuları yapıldı. Köy halkı ile iç içe gerçekleşen yarı maraton, 10 Km ve çocuk koşusuna Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 300’e yakın sporcu katıldı.
Köy meydanına kurulan start noktasından düdüğün çalınması ile başlayan koşulara, yediden yetmişe sporcular yoğun ilgi gösterdi. Her yaş kategorisinde sporcunun katılımı ile gerçekleşen koşulara köy halkı ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen koşucular bu yıl da büyük ilgi gösterdi. 10 Km koşusunda, 1. Mehmet Mustafa Buldum, 2. Eren Yıldız, 3. Mesut Akpınar oldu. Yarı Maratonda, 1. Hasan Sarı, 2. Safa Het, 3. Murat Mazı oldu. Yarışma sonunda yarışmaya katılan tüm sporculara madalya ile ödüllendirilirken, yarışmanın birinci, ikinci ve üçüncü sporcularına kupa ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
Koşuları destekleyen Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, KOSB Müdürü Fatih Aydın, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İİBF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fatih Çağatay Baz da 10 Km koşarak bu coşkuya ortak oldular. Akdam Henis Koşuları Yarış Direktörü Musa Serdem, her yıl ilgi ve katılımın artarak devam ettiği koşuların önümüzdeki yıl uluslararası boyutlara taşınmasının hedeflendiğini ve bu konuda gerekli çalışmaların başladığını belirtti.