Atletizmde 14 etaptan oluşan Elmas Lig serisinde 2018 sezonu 4 Mayıs akşamı Doha’da açılıyor. Dünya şampiyonu Ramil Guliyev ve dünya ikincisi Yasmani Copello, Avrupa şampiyonu Yasemin Can sezonun ilk yarışına Doha’da çıkacaklar.

200 metre dünya şampiyonu Ramil Guliyev ve 400 metre engelli dünya ikincisi Yasmani Copello, 2018 sezonuna dev bir mücadeleyle başlıyor. Bir süredir Antalya’da kamp yapan iki milli atlet, Doha’daki Elmas Lig mücadelesine katılacak.

Ramil Guliyev’in yarışacağı 200 metre, müthiş katılım listesiyle dikkat çekiyor. Dünya şampiyonu Guliyev’in rakipleri arasında geçen yılın Elmas Lig galibi Noah Lyles, 110 metre engelli Olimpiyat şampiyonu Jamaikalı Omar Mcleod, dünya üçüncüsü Trinidadlı Jereem Richards ile kariyerlerinde 19.80’lik derece bulunan Olimpiyat ikincisi Kanadalı Andre de Grasse yer alıyor.

Londra’da 400 metre engelli dünya ikincisi olan Yasmani Copello ise Olimpiya şampiyonu Amerikalı Kerron Clement, eski dünya şampiyonu Bershawn Jackson, 2017 Elmas Lig şampiyonu Kyron McMaster gibi rakiplerle yarışacak.

YASEMİN 3000’DE KOŞACAK
Doha’daki programın son yarışı olan kadınlar 3000 metrede ise Avrupa şampiyonu Yasemin Can sahne alacak. En iyi derecesi olan 8:53:16’yı geliştirmek için yarışacak olan Can, mücadelede Hellen Obiri, Jenny simpson, Agnes Tirop gibi güçlü rakiplerle birlikte pistte çıkacak.