Yıldızlar kategorisindeki Türkiye U18 Atletizm Ligi’nde 2018 sezonunun ilk kademesi, Trabzon’da 12-13 Mayıs’ta gerçekleşecek.

Spor Toto Türkiye U18 Atletizm Ligi’nde 2018 sezonunun ilk yarışması, Trabzon’da yapılacak. Lige kızlarda 19, erkeklerde ise 22 takım kaydoldu. U18 Ligi’nde iki gün sürecek olan ilk kademe sonunda ilk 12 arasında yer alabilen ekipler, Eskişehir’deki finallere adını yazdıracak.

U18 Atletizm Ligi’nde ilk kademeye girecek olan ekipler şöyle:

U18 KIZLAR: Seyhan Bld, BB Ankaraspor, Bursa BŞB, Osmangazi Bld, Gemlik Bld, Eskişehir Büyükşehir, Gaziantep Şölen, Beşiktaş, ENKA, Fenerbahçe, Pendik Bld, Üsküdar Bld, İzmir Atletizm, İzmir BŞB, Konak Bld, Erciyes Doruk Gençlik, Sakarya BŞB, Anadolu Gençlik, Trabzon Karayolları

U18 ERKEKLER: Seyhan Bld, Ankara EGO Spor, Bingöl Yaşam, Osmangazi Bld, Biga Gelişim, ENKA, Fenerbahçe, Galatasaray, İstanbul BBSK, Kavacık Spor Kulübü, Pendik Bld, Üsküdar Bld, İzmir BŞB, Konak Bld, Erciyes Doruk Gençlik, Kayseri Gençlik, Kocaeli BŞB Kağıt, Kocaeli GHSK, Konya DSİ, Mersin Amatör Atletizm, Sivas Özdemir Spor, Trabzon Karayolları

U18 Ligi’nde son üç sezonda Fenerbahçe erkekler ve kızlarda şampiyon olurken, ENKA da ikinci sırayı elde etmişti. Bu süre içinde kızlarda iki kez Bursa BŞB, bir kez de Osmangazi Belediyesi, erkeklerde ise Kocaeli BŞB, üsküdar Belediye ve Galatasaray da üçüncülük kürsüsüne çıkan takımlar oldu.