Türkiye’nin güçlü bir kadroyla yer alacağı Akdeniz U23 Atletizm Şampiyonası, İtalya’nın Jesolo kentinde 9-10 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Akdeniz Atletizm Birliği’nin (MAU) 2014 yılında başlattığı ve bu sezon üçüncüsünü düzenlediği Akdeniz U23 (23 Yaş altı) Atletizm Şampiyonası’nda heyecan Jesolo kentinde yaşanacak. Dünyaca ünlü Venedik yakınlarındaki Jesolo’da 42 branşta yapılacak olan organizasyonda MAU üyesi 24 Akdeniz ülkesinden gelen atletler yarışacak. Türkiye, yarışmalara doğum tarihleri 1996-2000 arasında olan 26 atletle katılacak.

Müsabakalara gidecek kafilenin başında bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, İtalya’dan çok iyi bir sonuçla döneceklerini ve bazı branşlarda Türkiye rekoru beklediklerini ifade etti.

Jesolo’da Ay-yıldızlı formayla yarışacak olan U23 Milli Takımı atletleri şöyle:

ERKEKLER: Ertan Özkan, Mustafa Özseçer, Sezgin Ataç, Onur Aras, Sinan Ören, Alperen Acet, Ersu Şaşma, Necati Er, Can Özüpek, Emin Öncel, Ümmet Değirmenci, Salih Korkmaz

KADINLAR: Mizgin Ay, Fatma Arık, Nuran Satılmış, Şevval Ayaz, Sümeyye Erol, Gülnaz Uskun, Esmanur Alkaç, Mesure Tutku Yılmaz, Emel Dereli, Sinem Yıldırım, Deniz Yaylacı, Eda Tuğsuz, Ayşe Tekdal, Kader Dost.

Yarışma programı ve diğer ayrıntılar için U23 Akdeniz Atletizm Şampiyonası’nın resmi web sitesine http://www.maujesolo2018.com/ adresinden erişebilirsiniz.