Bu yıl Diamond Lig’in tüm etaplarına katılan Ramil Guliyev, Oslo’dan sonra Stockholm’de de muhteşem bir yarış çıkararak adını zirveye yazdırdı. Yasmani Copello ise 400 metre engellide üçüncülüğü aldı.

İsveç’in başkenti Stockholm’deki Diamond Lig etabı DN Galan Yarışmaları’nda Türkiye’nin iki yıldız atleti podyuma çıkmayı başardı. Dünya şampiyonu Ramil Guliyev 200 metreyi kazanırken, Yasmani Copello da 400 metre engelliyi üçüncü bitirdi.

Ramil Guliyev, kariyerinin dördüncü bireysel Diamond Lig zaferini elde ettiği Stockholm’de 19.92’lik bir derece yaptı. Üç gün önce Oslo’da koştuğu 19.90’luk performansı neredeyse tekrar eden Ramil, 200 metrede kariyerinde üçüncü kez 20 saniyenin altına indi. Yarışın ikincisi olan Kanadalı Aaron Brown, 20.07 koşarken Ramil’in 0.15 saniye gerisinde kaldı.

Stockholm’deki diğer milli atlet Yasmani Copello da başarılarını sürdürürken, bir kez daha podyuma çıktı. Bu yıl Şanghay ve Oslo’nun ardından 400 metre engellide yine podyuma çıkan Yasmani, 48.91’lik bir performansa imza attı. Copello, 400 metre engelli Diamond Lig sıralamasında lider Abderrahman Samba’nın ardından 23 puanla ikinci sırada bulunuyor.