Avrupa Atletizm Şampiyonası’nın üçüncü gününde Milli Takım’ın iddialı isimleri sahnede olacak. 

Almanya’nın başkenti Berlin’de devam eden Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda üçüncü günde Eda Tuğsuz, Karin Melis Mey ve Alperen Acet seçmede, Ramil Guliyev ve Yasmani Copello ise finalde sahne alacak.

9 Ağustos Perşembe günü sabah seansında uzun atlama kadınlar seçmelerine çıkacak olan Karin Melis Mey, 6.67’lik final standardını yakalamaya çalışacak. Dokuz yıl dünya üçüncüsü olduğu Berlin’deki Olimpiyat Stadı’na güzel anılarla gelen Karin’in ilk hedefi, son Avrupa şampiyonasında olduğu gibi en azından finale kalabilmek…

Cirit atma rekortmeni Eda Tuğsuz, sabah seansının sonunda finale kalabilmek için sahne alacak. Eda, 60.50’lik derecenin finale gideceği yarışmada ilk 12’ye girerse, ertesi gün finalde mücadele verecek. Tuğsuz’un yarışacağı B Grubu, TSİ 14:50’de başlayacak.

Akşam seansının başında Alperen Acet, erkekler yüksek atlamada finale yükselmek için saat 20:30’da sahaya çıkacak. Acet’e direkt finale kalmak için 2.27 gerekiyor.

Akşam seansındaki finallerde ise Türkiye’nin iki yıldız ismi arka arkaya altın madalya arayacak. 400 metre engellide Yasmani Copello saat 21:15’te, 200 metrede Ramil Guliyev ise saat 22:05’te pistte olacak.