Türk atletizminin abidevi şampiyonlarından İsmail Akçay adına memleketi Balıkesir’de yapılan yol koşusunun 10.’su gerçekleştirildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteğiyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 6 Eylül Belediyesi, Balıkesir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği 10. İsmail Akçay Yol Koşusu, 9 Eylül Pazar günü şehir merkezinde yapıldı. Çok sayıda milli atletin katıldığı koşuda genel sıralamada ve yaş kategorilerinde dereceye girenlere 77 bin lira ödül dağıtıldı.

Yarışta 10 göğüs numarasıyla start alan Meksiko City 1968 Olimpiyatları dördüncüsü ünlü maratoncu İsmail Akçay da bir süre katılımcılarla birlikte koştu. Akçay, yarış öncesinde katılımcılara hitaben bir konuşma da yaptı.

Yarış için Balıkesir’e gelen TAF Başkanı Fatih Çintimar, “İsmail Akçay, Türk atletizminin en büyük şampiyonlarından birisi. Her yıl bu yarışın giderek büyüdüğünü görmek bizi sevindiriyor. İsmail Abimiz’le daha uzun yıllar bu yarışta birlikte start vermek istiyoruz” dedi.

ÇOCUK ATLETİZMİ DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Öte yandan yarışmanın start ve finişinin gerçekleştirildiği Balıkesir Atatürk Stadı’nda IAAF Çocuk Atletizmi standı da kuruldu. Çocuklara atletizmi sevdiren çeşitli oyunları barındıran Çocuk Atletizmi uygulamalarına minikler büyük ilgi gösterdi.

12.5 kilometrelik yarış sonrasında erkekler ve kadınlarda yarışı şu isimler ilk 10 içinde tamamladı:

ERKEKLER
1. Getaye Gelaw
2. Fetene Alemu Regassa
3. Cihat Ulus
4. Argachew Assefa Tola
5. Saffet Elkatmış
6. Ömer Alkanoğlu
7. Kewyalew Burise
8. Bekirhan Kabadayı
9. Nuri Kömür
10. Rıdvan Alper Afacan

KADINLAR
1. Özlem Kaya
2. Ümmü Kiraz
3. Yayla Kılıç
4. Nuran Satılmış
5. Şeyma Yıldız
6. Remziye Temel
7. Semra Karaslan
8. Bahar Doğan
9. Jale Başak
10. İlayda Kara

YARIŞIN SONUÇLARI

FOTO GALERİ