Antalya’daki Gloria Sports Arena’da ilki yapılan Gloria Cup Athletics’te yıldız atletlerin katılımıyla heyecanlı yarışmalar gerçekleştirildi.

Sezon içindeki hazırlık kamplarında Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir çok önemli atletini ağırlayan Gloria Sports Arena, pist sezonunda Türkiye’deki son yarışa ev sahipliği yaptı. Bu yıl ilki gerçekleşen ve 19 ülkeden atletlerin yarıştığı Gloria Cup Athletics’te ünlü isimler boy gösterdi.

Erkekler 200 metrede yarışan Dünya ve Avrupa şampiyonu Ramil Guliyev, 20.55’lik derecesiyle Kanadalı Brendan Rodney’in önünde birinci olurken, Ukraynalı Sergiy Smelik yarışı üçüncü tamamladı.

Çok çekişmeli geçen erkekler 400 metre engellide ise milli yıldız Yasmani Copello, 48.87’lik bir derece elde etti ve üçüncü sırayı aldı. Yarışı Estonya’dan Rasmus Magi 48.60 ile kazanırken, hafta sonunda Yasmani gibi Ostrava’daki IAAF Kıtalararası Kupa’da yarışan Jamaikalı Anssert White 48.70 ile ikinci oldu.

Erkeklerde 400 metreyi Ukraynalı Oleksey Podznyakov 46.94 ile, üç adım atlamayı Necati Er 15.95 ile, çekiç atmayı da Belarus’tan Pavel Bareisha 72.86 ile galip tammaladı.

Kadınlarda çekişmeli geçen 100 metre engelli kadınlar müsabakasını Ukraynalı Hanna Plotitsyna, Hırvat Ivana Loncarek’in 0.13 saniye önünde 13.24’lük dereceyle kazanırken, bir başka Ukraynalı Viktoriya Tkachuk da 400 metre engellide galip geldi. 200 metrede İsviçre’en Sarah Atcho, cirit atmada ise Letonya’dan Lina Muze galip geldi.

Dünya ikincisi Yulia Levchenko’nun yarıştığı yüksek atlama kadınlarda ise dört atlet 1.90’ın üzerinde atlayış yaptı. Ekaterina Tabashnyk, ilk hakkında geçtiği 1.93 ile aynı dereceyi ikinci hakkında yapan Yuliya Levchenko’yu geride bırakıp yarışmayı kazanmayı bildi.

SONUÇLAR – 1. GLORIA CUP ATHLETICS
ERKEKLER / KADINLAR

FOTO GALERİ