Spor dünyasının en çok dikkat çeken ve geniş katılıma imkan sağlayan etkinliklerinden olan yarı maraton Aydın’da ilk kez 14 Ekim  tarihinde Didim’de koşulacak.

14 Ekim tarihinde Didim Cumhuriyet Kent Meydanı’nda başlayacak olan DidiMaraton, 21K – 10K kategorilerinde gerçekleşecek.
Yarış rotasında Tarihi Apollon Tapınağı ve Dünyaca ünlü Altınkum Plajı bulunuyor.

Didim’in en gözde noktalarından geçerek düzenlenen yarış rotasında Apollon Tapınağı ve Altınkum’un yanı sıra Yeşilkent – Doğuş Grubu’na ait D-Marin – Atatürk Bulvarı gibi noktalarbulunuyor. Yarışın başlangıç ve bitiş noktası Didim Cumhuriyet Kent Meydanı olacak. Yarı Maraton öncesi ve yarış esnasında Kent Meydanı’nda çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Koşuyla ilgili bilgi veren Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay şunları kaydetti; “Didim’de sezonu uzatmak ve Didim’in tanıtımını yapmak adına çeşitli etkinliklere imza atıyoruz. Spor bu anlamda bize en çok katkı sağlayan alanlardan birisi. Bu yıl Triatlon ve Türkiye Yelken Şampiyonası’nı gerçekleştirdik. Şimdi de Yarı Maraton için hazırlıklarımızı tamamladık. Kentimize büyük değer katacağına inancımız tam. Yarışa gelen sporcuların bir çoğu belki de Didim’e ilk kez gelecek. Tüm halkımızı yarışa ve yarışmalara katılan misafirlerimize destek için bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yarışla ilgili bilgileri;
0539 509 29 00 telefon numarasından, 0536 389 59 56 whatsapp hattından öğrenebilir,