Turkcell’in sponsorluğundaki Gelibolu Barış Maratonu’na yaklaşırken, heyecan artıyor. Büyük yarış, 14 Ekim’de koşulacak.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteklediği ve Avrupa Atletizm Birliği’nin Beş Yıldızlı Yol Yarışı sertifikasına sahip Gelibolu Barış Maratonu için geri sayım sürüyor. 14 Ekim 2018 Pazar günü dördüncüsü koşulacak yarış öncesinde Çanakkale’de hazırlıklar devam ediyor.

Gelibolu’nun Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı tarihi atmosferinde koşulacak olan yarışa yaklaşık 10 bin kişinin katılması bekleniyor. 14 Ekim sabahı maratonla açılacak olan yarış programında ayrıca yarı maraton, 10 kilometre ve halk koşusu kategorileri bulunuyor.

Gelibolu Barış Maratonu öncesinde 11-13 Ekim tarihlerinde yapılacak olan fuarda spor ekipman ve turizmcileri bir araya gelecek. Ayrıca TAF işbirliğinde çocukları genç yaşta spora teşvik etmek için geliştirilen Çocuk Atletizmi eğitimleri ve çocuk yarışları yapılacak.

2015 yılında Çanakkale Savaşları’nın 100. yıldönümünde başlayan maraton, başından beri Turkcell sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

 

Tanıtım kitapçığı için tıklayınız