11 Kasım günü gerçekleştirilecek olan 40. Vodafone İstanbul Maratonu’nun tanıtım toplantısı Sepetçiler Kasrı’nda yapıldı.

Türkiye’nin en geniş katılımlı sportif etkinliği olan Vodafone İstanbul Maratonu, 40 yaşına basıyor. 1979’da başlayan dev maratonun tanıtım toplantısı, Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirildi. Toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi Colman Deegan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu ile İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Cemiz Boz katıldı.

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bu yılki temanın ‘sağlıklı yarınlara koş’ olduğunu söylerken, ‘Tüm İstanbulluların o gün yarışımızda olmasını, izlemesini, destek vermesini bekliyoruz. İstanbul, dünyanın en iyilerinden biri, ama en iyisi olması lazım’ dedi.

TAF Başkanı Çintimar ise, yarış tarihçesiyle ilgili kısa bilgiler verirken, “96 kişiyle başlayıp bugün 150 binlere ulaşan bir yarışa destek vermekten gurur duyuyoruz. Son beş yılda kadın atletlerimiz bu büyük yarışta üç kez podyum gördüler, inşallah bir kez daha podyumda olacaklar” ifadelerini kullandı.