Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 3. Olağan Mali Genel Kurulu, Ankara’da gerçekleştirildi. Mali kurulda TAF yönetimi oy birliği ile ibra edildi.

Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleştirilen TAF Mali Genel Kurulu, yeterli delege sayısının bulunmasıyla başladı. Kongre divan başkanlığına Fikret Çetinkaya’nın seçildiği oturumun ardından federasyonun yönetim ve denetim kurulu faaliyetleri oy birliğiyle ibra edildi.

Genel kurulda ayrıca, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2019 ve 2020 dönemlerinin tahmini bütçeleri de oy birliğiyle kabul edildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, genel kurulda yaptığı konuşmada TAF’ın 2016-2018 yılları arasında yaptığı faaliyetler ve milli sporcuların uluslararası alanda kazandığı başarılarla ilgili delegelere bilgi verdi. Başkan Çintimar, son dönemin federasyonun sportif başarıları açısından verimli bir yıl olduğunu dile getirerek, “Türkiye son üç yılda kulüpler bazında Avrupa’nın en başarılı ülkesi oldu” ifadelerini kullandı.

Çintimar, 2018 yılı içinde Avrupa Atletizm Şampiyonası, Akdeniz Oyunları ve Gençlik Olimpiyatları’nda elde edilen başarılara ve kırılan Türkiye rekorlarına da değindi.

Konuşmasını 3. Olağan Mali Genel Kurul’a katılan delegelere teşekkür ederek tamamlayan Fatih Çintimar, “Kazanılan başarılarda tüm camianın büyük bir emeği var. Bu başarılar, sadece federasyonun yaptıklarıyla elde edilmedi. Camiamızda bulunan herkesin bu başarılarda katkısı büyük” diye konuştu.

 

FOTO GALERİ