Avrupa Kros Şampiyonası’nda zirveyi hedefleyen Kros Milli Takımı, 9 Aralık’ta Tilburg kentinde yapılacak olan şampiyona için Hollanda’ya gidiyor. 

Hollanda’nın Tilburg kentinde yapılacak olan 25. Avrupa Kros Şampiyonası öncesinde hazırlıklarını tamamlayan Türkiye takımı, bu ülkeye gidiyor. Son üç sezonda takım halinde Avrupa şampiyonluğu ve Avrupa ikinciliği elde eden Kros Milli Takımı, 7 Aralık’ta Hollanda’ya geçecek.

Tilburg’daki organizasyonda büyük erkeklerde geçen yılın Avrupa Kros şampiyonu Kaan Kigen Özbilen ile birlikte aynı unvanı 2014 yılında kazanan Polat Kemboi Arıkan ve 2016 şampiyonu Aras Kaya da yarışacak. Büyük erkeklerde takım halinde podyumun zirvesini hedefleyen Türkiye takımın dördüncü üyesi ise 2018 Türkiye Kros şampiyonu Cihat Ulus.

Ay-yıldızlı takım, kadınlarda ise son iki yılın şampiyonu Yasemin Can ile birlikte Tubay Erdal ve Özlem Kaya yarışacak.

MİLLİLER KENYA’DA HAZIRLANDI
Milli Takım, dev şampiyonaya Kenya’ya yaptığı bir aylık kampla hazırlandı. TAF Başkanı Fatih Çintimar, Kenya kampının özellikle genç atletler için çok verimli geçtiğini ve Avrupa Kros’ta yoğun çalışmalarının semeresini göreceklerini belirtti.

Türkiye’nin büyükler, U23 ve U20 kategorilerinde hem bireysel, hem de takım olarak podyum hedeflediği organizasyonda 38 ülkeden 600’ün üzerinde atlet yarışacak.

Ay-yıldızlı takımının Tilburg kafilesinde şu isimler bulunuyor:

U20 ERKEKLER: Ayetullah Aslanhan, Ramazan Baştuğ, Ahmet Mutlu, Abdullah Özdemir
U20 KADINLAR: Sabriye Güzelyurt, İnci Kalkan, Derya Kunur, Emine Akbingöl
U23 KADINLAR: Bahar Atalay, Sümeyye Erol, Yayla Kılıç, Büşra Nur Koku, Burcu Subatan
U23 ERKEKLER: Onur Aras, Ferhat Bozkurt, Ömer Günen, Ramazan Karagöz
BÜYÜK ERKEKLER: Polat K. Arıkan, Aras Kaya, Kaan Kigen Özbilen, Cihat Ulus
BÜYÜK KADINLAR: Yasemin Can, Tubay Erdal, Özlem Kaya