Uluslararası Mersin Maratonu’nun dördüncüsüne 10 gün kala organizasyonun basın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

İstanbul’da yapılan Uluslararası Mersin Maratonu basın toplantısı çok sayıda basın mensubunun önünde gerçekleştirildi. Toplantıya, organizasyonu yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Burhanettin Kocamaz ile birlikte Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Yasin Taş, Türkiye Atletizm Federasyonu eski Başkanı Mehmet Terzi ve milli atlet Elvan Abeylegesse katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, Mersin’i spor kenti haline getirmek için gayret ettiklerini belirtirken, “Mersin köklü değişimler yaşıyor. Her geçen gün kendine kattığı yeniliklerle hem Türkiye hem de dünya çapında birçok ilke imza atıyor. Spor, Mersin’i Mersin yapan en önemli varlıklarımızdan biridir. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak dünyanın sayılı spor merkezi haline getirmek vizyonuyla düzenlediğimiz organizasyonlara devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye Atletizm Federasyonu adına toplantıya katılan TAF Başkan Vekili Yasin Taş ise, Mersin’in sadece üç yıl içinde IAAF Bronz kategoriye yükseldiğini vurgularken, kısa süre içinde gümüş kategoriye yükselmesini beklediklerini söyledi. Taş, Mersin’in atletizm için önemine vurgu yaparken, Türkiye’de sayıları giderek artan yol yarışlarından bahsetti.

Mersin’de dördüncüsü yapılacak olan yarış, 16 Aralık 2018 Pazar günü binlerce kişinin katılımıyla koşulacak.