Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun startıyla başlayan 83. Büyük Atatürk Koşusu’nda Ramazan Baştuğ ve Elif Karabulut-Dağdelen zirveye çıktı.

Her yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıldönümünde yapılan 83. Büyük Atatürk Koşusu’na bu yıl binin üzerinde atlet katıldı. Dikmen’de Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun verdiği startla başlayan yaklaşık 10 kilometrelik koşu, Ankara Garı önünde sona erdi.

Yarışı erkeklerde Aksaray bölgesinden Ramazan Baştuğ 30:35’lik derecesiyle kazanırken Saffet Elkatmış ikinci, Ersin Tekal da üçüncü sırayı aldı. Soğuk havaya rağmen iki atletin 30 dakikanın altında derece yaptığı koşuda erkeklerde 642 atler finişe ulaşmayı başardı.

Erkekler takım klasmanında ise TSK Gücü ile Jandarmagücü 28’er puana ulaşınca birinciyi, kural gereği ‘puan alan son isim’ belirledi. Son puan alan atleti 11. olan TSK Gücü, dördüncü atleti 12. sırada kalan Jandarmagücü’nü geçerek sıralamanın ilk sırasını elde etti. Takımlarda üçüncülük Trabzonspor Kulübü’nün oldu.

Kadınlar yarışında Elif Karabulut-Dağdelen, 2016’dan sonra ikinci kez mutlu sona ulaşırken, ikinci sıradaki rakibine bir dakikaya yakın fark yaptı. Elif, parkuru 34:31 ile noktalarken, Remziye Temel 35:26 ile ikinci, Nilay Ersun da 36:53 ile üçüncü oldu.

Yarış bitiminde dereceye girenlere ödülleri, TAF Başkanı Fatih Çintimar’ın da katılımıyla Ankara Spor Salonu’nda verildi.

ESKİ ŞAMPİYONLAR BİR ARADAYDI
Öte yandan yarış öncesinde bu önemli koşusunun şampiyonlarından oluşan bir bölüm eski atlet, Türkiye Atletizm Federasyonu organizasyonunda bir araya geldi. Yarışın eski şampiyonlarının isminin yazıldığı pano önünde hatıra fotoğrafı çektiren eski atletler, Bakan Mehmet Kasapoğlu ve atletizmseverlerle uzun süre sohbet ettiler.

83. BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU – SONUÇLAR
ERKEKLER / KADINLAR

FOTO GALERİ