Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, Bakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’ni ziyaret ederek çalışanların Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Bakan Kasapoğlu, Bakanlık’ta gerçekleştirilen “Sporla Kal Güvende Kal” Projesi toplantısı öncesinde, Bakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’ni ziyaret etti. Basın çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlayan Bakan Kasapoğlu, çalışanlarla sohbet ederek milli atlet Ramil Guliyev’in Londra’daki dünya şampiyonluğunun ölümsüzleştiği kareyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öte yandan Bakan Kasapoğlu, Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Toplumun tarafsız, hızlı ve doğru bilgilendirilmesi adına önemli bir görevi yerine getiren ve kamu yararına çalışan gazetecilerimiz, demokrasinin gelişmesi ve toplumsal bilincin oluşturulmasında çok değerli katkılar sunmaktadır.

Önemli bir kamu hizmetini yerine getiren, zaman mefhumu tanımadan, büyük fedakârlıklarla kitleleri bilgilendirmek adına görev yapan basın emekçilerimizin bu gayretleri her türlü takdiri hak etmektedir.

İlkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile kamuoyunun sesi olma görevini yürüten gazetecilerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, bütün basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”