Turkcell Türkiye Kros Ligi’nin birinci kademesi, 12 Ocak 2019 Cumartesi günü Adana’da yapılacak. 

Krosta kulüpler düzeyinde en önemli yarışma olan Turkcell Türkiye Kros Ligi, Adana’daki ilk etapla başlıyor. Teknik Kurul kararıyla bu yıl iki kademeye indirilen Kros Ligi’nde ilk kademede elde edilecek puanların önemi, sezon sonu sıralaması için bir kat daha arttı.

Lige büyük kadınlarda giren Fenerbahçe, ENKA, Beşiktaş gibi iddialı kulüplerin yanı sıra Eskişehir, Mersin, Mardin ve Kütahya’dan da katılım gerçekleşirken, erkeklerde geçen yılın şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyespor bu yıl da güçlü kadrosuyla yer alıyor. Turkcell sponsorluğundaki Türkiye Kros Ligi 2019 sezonuna 46 takım kaydoldu. Yarışmalarda ferdi yarışacak olanlarla birlikte 299 atlet boy gösterecek.

Mesafe branşlarında milli formayı giyen sporcuların önemli bir bölümünün sahne alacağı heyecanlı Turkcell Kros Ligi’nin ilk kademesinde 2000 ve 2001 doğumlu atletler U20 kategorisinde, 1999 doğumlu ve daha büyük atletler ise büyükler kateogorisinde ter dökecek. Yarışlar, U20’de 4 ve 6 kilometre, büyüklerde ise 6 ve 10 kilometre olarak koşulacak.

2019 KROS LİGİ 1 – KATILIM LİSTESİ

Turkcell Türkiye Kros Ligi’nde şampiyonlar, 20 Şubat 2019 tarihinde Denizli’deki final yarışmasıyla belli olacak.