Adana’da yapılan Turkcell Türkiye Kros Ligi birinci kademe müsabakalarında kıran kırana yarışlar izlendi. İlk kademe sonunda büyük erkeklerde İstanbul BŞB, büyük kadınlarda ise Kasımpaşa liderliğe yerleşti. 

Turkcell Türkiye Kros Ligi’nin 2019 sezonundaki ilk kademe mücadelesi Adana’da tamamlandı. Dört kategoride toplam 254 sporcunun start aldığı birinci kademe sonunda büyüklerde İstanbul BŞB ve Kasımpaşa, U20’de ise Fenerbahçe ve Darıca Belediye Spor liderliği aldı.

Büyük erkekler yarışında milli atlet Ramazan Özdemir, Ankara BŞB forması ile yarışan Getaye Gelaw’ı geride bırakarak takımına önemli bir avantaj getirdi. İstanbul BŞB atletleri, ilk altı sıranın beşini elde ederken, takım sıralamasında turuncu-mavili takımı 13 puanla zirveye taşıdılar. Büyüklerde Darıca Belediyesi ikinci, Ankara BŞB EGO Spor da üçüncü oldu.

Büyük kadınlarda Kasımpaşa Spor Kulübü, Kenyalı atleti Daisy Kimeli’nin kazandığı yarışta Fatma Demir, Ümmü Kiraz ve Elif Dağdelen’in de ilk 10’a girmesiyle liderliği aldı. Toplamda 20 puana ulaşan Kasımpaşa, 34 puanlı Fenerbahçe ve 37 puana sahip ENKA’nın önünde liderliği aldı. Bu kategoride Beşiktaş ise 51 puanla dördüncülüğü elde etti.

Büyük kadınlarda liderliği kaptıran Fenerbahçe, U20 kategorisinde birinci sırayı aldı. Sarı-lacivertliler, ilk beş sırayı elde eden atletleri sayesinde 10 puanla zirveye çıkarken, ikinci sıradaki Beşiktaş’a 34 puan fark yaptı. İlk kademe sonunda 44 puanlı Beşiktaş ikinci, 68 puanlı Batman Petrolspor da üçüncü oldu.

U20 erkekler mücadelesi ise Darıca Belediyesi ile Fenerbahçe arasındaki çekişme öne çıktı. 6 kilometrelik yarışı Fenerbahçe’den Ayetullah Aslanhan kazandı, ancak Darıca en iyi finiş gören dört atletinin toplamında 18 puana ulaşarak sıralamada Fenerbahçe’nin önüne geçti.

2019 KROS LİGİ 1.KADEME SONUÇLARI
ERKEKLER / KADINLAR

FOTO GALERİ