Türkiye Salon Çoklu Branşlar Birinciliği statüsündeki Komple Atlet Salon finalinde ilk gün sonunda U20 kategorisinin ilk iki sırasındaki isimleri yalnızca dört puan ayırıyor. 

Ataköy Salonu’nda ilk günü geride kalan Türkiye Çoklu Branşlar Birinciliği erkekler heptatlon yarışmalarında özellikle yüksek atlamadaki dereceler ön plana çıktı. İlk gündeki dört branş sonunda U20’de İsmail Tekbıçak, sadece dört puan farkla Kadir Demirer’in önünde yer alırken, büyük erkeklerde Yunus Pehlevan, U18 erkeklerde ise Davut Gürel liderliğe yerleşti.

U20 erkekler heptatlonda Kadir Demirer, 7.13’lük bir dereceyle Komple Atlet 60 metre rekoru kırarak girdiği yarışmada uzun atlama ikinci, güllede ise birinci sırada yer aldı. Ancak ilk günün sonundaki yüksek atlamada 1.89’luk en iyisini tekrar eden İsmail Tekbıçak, hanesine eklediği 705 puanla Kadir’in önüne geçmeyi başardı. İlk gün sonunda Tekbıçak 2613, Demirer ise 2609 puanla ilk ikide yer alırken, ilk etabın galibi olan Serhat Bulut ise 2484 puanla üçüncülükte bulunuyor. Ancak Serhat’ın son gündeki üç müsabaka öncesinde Komple Atlet genel sıralamasında hala 73 puanlık avantajı bulunuyor.

Büyük erkekler iki şampiyonluk favorisi Ahmet Mustafa Yılmaz ve Yunus Pehlevan arasındaki keyifli rekabet, bu etapta da sürüyor. Yunus Pehlevan, gülle atmada 12.95 ile Komple Atlet rekoru kırdığı, yüksekte ise 1.86 yaptığı ilk günün sonunda 2881 puana erişerek liderliğe adını yazdırdı. Geçen yılın şampiyonu Ahmet Mustafa Yılmaz ise 2787 puanla takipte bulunuyor.

Büyüklerde Komple Atlet tasnifinde aynı grupta yarışan ancak U23 Türkiye heptatlon şampiyonluğu için mücadele eden grup içinde ise Eskişehir’den Abdülsamet Arıkan, ilk günü 2530 puanla tamamladı. Samet, yüksekteki 1.98’lik atlayışıyla tam 785 puan elde ederken, Hüseyin Alper Gürses’e ait Komple Atlet yarışma rekoruna ortak oldu. Arıkan, 2.01’de üç hakkının sonuncusunda bu yüksekliği geçmeye çok yaklaşsa da başarılı olamadı.

Komple Atlet’te yarışmalar 9 Şubat Cumartesi günü tamamlanacak. İkinci günde heptatlon gruplarındaki son üç yarışmayla birlikte kadınlarda pentatlon müsabakaları da tamamlanacak. İkinci günde toplam altı Komple Atlet Salon kupası ve U23 yaş grubunun da eklenmesiyle sekiz Türkiye şampiyonluğu sahiplerini bulacak.

ERKEKLER KOMPLE ATLET 2 – İLK GÜN SONUÇLARI
TRIATLON U16 KIZLAR

FOTO GALERİ