Sportstv’deki Spor 360 özel programına katılan TAF Başkanı Fatih Çintimar ve EA Başkanı Svein Arne Hansen, atletizm gündemini değerlendirirken önemli açıklamalarda bulundular.

TAF’ın davetlisi olarak İstanbul’da bulunan Avrupa Atletizm Birliği’nin (EA) Norveçli başkanı Svein-Arne Hansen, Sportstv’nin yayınında TAF Başkanı Fatih Çintimar ile birlikte atletizm gündemini değerlendirdi.

Programda Türkiye’nin Fatih Çintimar yönetiminde atletizm arenasındaki gelişimini öven Svein-Arne Hansen, uyum içinde çalışmaya devam ettiklerini vurguladı. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2023’te düzenlemeyi düşündüğü Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası için destek veren Hansen, “Bence aday olmanız halinde en büyük şans Türkiye’nin olur. Büyük organizasyonlardaki beceriniz ortada. 2012’de de buradaydım, Fatih ve ekibi bu şampiyona için bize resmi başvuruyla geldikleri takdirde, değerlendirmemizi yapacağız. Burada çok yarış izledim, salonunuz şampiyona için çok uygun” dedi.

Bu konuda görüşleri sorulan TAF Başkanı Çintimar ise, “Sayın Başkan bize her zaman desteğini gösteriyor. Teşekkür ediyoruz. Biz, Cumhuriyetimiz’in 100. yılını taçlandırmak için bu organizasyonu yapmak istiyoruz. Şu anda hazırlığımız sürüyor. Ancak önce Sayın  Bakanımız’a ve büyüklerimize bir sunum yapacağız. Uygun görmeleri halinde elbette resmi başvurumuzu EA’ya göndereceğiz. Umuyorum ki, ülkemize yakışır bir organizasyonu gerçekleştireceğiz” dedi.

Hafta sonundaki yarışmalarda ilgili detaylı bilgi veren TAF Başkanı Fatih Çintimar, atletizmseverleri yarışmalara davet ederken, “Burada Avrupa listelerinde üst sıralarda yer alan bir çok atletimiz Ay-yıldız için mücadele verecek. Dünyanın da pek çok iyi atleti, İstanbul Salon Kupası’nda yarışacak. İstanbulluları bu güzel yarışmalara bekliyoruz” dedi.

Avrupa Atletizm Birliği Başkanı Svein-Arne Hansen, önümüzdeki nisan ayındaki seçimlere yönelik soruyu da yanıtladı. Başkanlık için tek aday olan Hansen, yönetim kuruluna aday olan Fatih Çintimar’ın Balkan Atletizm Birliği’ndeki görevinden dolayı yeni yönetim kuruluna girme konusunda şansının yüksek olduğunu ifade etti ve kendisine başarılar diledi.