Salon sezonuna renk katan Ruhi Sarıalp Atlamalar Kupası’nın beşincisi, Ataköy’de 20 Şubat 2019 Çarşamba günü gerçekleşecek. 

Türkiye’ye atletizmde ilk Olimpiyat madalyasını getiren 1948 Londra Olimpiyatları üçüncüsü üç adımcı Ruhi Sarıalp anısına yapılan salon kupası, 20 Şubat Çarşamba günü yapılacak. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2015’ten bu yana düzenlediği organizasyona 63 atlet katılacak.

Atlama branşlarında yapılan kupadaki mücadele, aynı zamanda Avrupa Salon Şampiyonası için son baraj geçme tarihine denk geliyor. Atletler, bu müsabakada son kez Glasgow 2019 barajı deneyecek.

Yarışmaların sonunda IAAF tablosuna göre ilk 10’da yer alan isimlere TAF tarafından para ödülü verilecek. Dört atlama branşının toplamıyla yapılan genel sıralamadaki erkekler ve kadınlar birincisi ise 3000 TL’lik para ödülüne ek olarak Ruhi Sarıalp Salon Atlamalar Kupası’nın sahibi olacak.

Geride kalan dört yarışmada Ruhi Sarıalp Atlamalar Kupası’nda yarışma rekoru olarak kayda geçen en iyi dereceler şu şekilde:

Uzun atlama erkekler: Alper Kulaksız (7.94m)
Uzun atlama kadınlar: Milena Mitkova-BUL (6.31m)
Üç adım atlama erkekler: Necati Er (16.61m)
Üç adım atlama kadınlar: Cemre Bitgin (13.12m)
Sırıkla atlama erkekler: Ümit Sungur (5.10m)
Sırıkla atlama kadınlar: Demet Parlak (4.25m)
Yüksek atlama erkekler: Andriy Protsenko-UKR (2.20m)
Yüksek atlama kadınlar: Burcu Yüksel (1.87m)

ERKEKLER START LİSTESİ
KADINLAR START LİSTESİ
YARIŞMA PROGRAMI