Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da dördüncüsü yapılan Serbian Open Salon Atletizm yarışmalarında milli atletler de yarıştı.

Belgrad’da yapılan Serbian Open Salon Atletizm mücadelesinde Türkiye’den Aykut Ay, Kayhan Özer, Süleyman Bekmezci, Özge Soylu, Burcu Erdemir ve Batuhan Eruygun yarıştı.

60 metrede Aykut Ay, 6.75’lik derecesiyle birinciliği alırken, bu sezonki en iyi derecesini tekrar etti. 60 metre erkekler yarışında Kayhan Özer ise 6.86 ile dördüncü oldu. Kadınlar 60 metrede Burcu Erdemir, 7.58’lik performansıyla Milana Tirnanic ve Inna Eftimova’nın ardından üçüncü sırayı aldı.

60 metre engellide Özge Soylu 8.64 ile altıncı sırayı alırken, aynı disiplinde erkeklerde start alan Batuhan Buğra Eruygun ise yarışı tamamlayamadı.

1500 metrede yarışan Süleyman Bekmezci, bu yıl çıktığı ilk 1500 metre mücadelesinde 3:49.59 koşarken, yarışı sekizinci olarak bitirdi. Bekmezci, 2019’un Türkiye salon listesinde üçüncü sıraya yükseldi.

EMRE ZAFER DÜSSELDORF’TA DÖRDÜNCÜ
Öte yandan Glasgow 2019’a hazırlanan rekortmen milli atlet Emre Zafer Barnes, Düsseldorf’ta katıldığı IAAF Dünya Salon Turu’nun son etabında 60 metrede mücadele verdi. Emre, yarışı 6.61’lik derecesiyle dördüncü olarak noktaladı.