İstanbul’da yapılan 5. Ruhi Sarıalp Kupası’ndaki dereceleriyle değerlendirme tablosunda en yüksek puanı elde eden yüksekçiler Alperen Acet ve Kadriye Aydın, kupaya uzandılar.

Olimpiyat üçüncüsü Ruhi Sarıalp’in anısına beşinci kez düzenlenen salon atlamalar kupasında erkekler birinciliği Alperen Acet, kadınlar birinciliği ise Kadriye Aydın’ın oldu. Dört atlama branşındaki derecelerin IAAF puan tablosuna göre değerlendirmesiyle ortaya çıkan genel sıralamada Alperen Acet, 2.22’lik atlayışıyla 1108 puan elde ederken, kadınlar yüksek atlamayı 1.84 ile kazanan Kadriye Aydın ise 1062 puan topladı.

Yüksek atlama erkeklerde 2.22 ile birinci olan Alperen Acet, Andriy Protsenko’ya ait yarışma rekorunu eline geçirdikten sonra 2.27 ve 2.29’da Türkiye rekoru denemelerinden sonuç alamadı. Üç adımda misafir olarak yarışan Ermeni Balkan şampiyonu Levon Aghasyan, 16.79’luk derecesiyle Avrupa’da salon sezonunun en iyi üçüncü derecesini yaptı. Tasnif dışı yarışan Aghasyan’ın ardından 16.45 ile ikinci olan Necati Er, geçen yıl kazandığı kupada bu kez Alperen Acet’in ardından ikinci sırada kaldı.

Kadınlarda Kadriye Aydın’ın 1.84’lük derecesinden sonra en iyi performansa, üç adım atlamada 13.35 yapan Beyza Tilki ulaştı. Kadınlar sıralamasında bu iki atletin ardından üçüncü sırayı sırıkla atlamada 4.20 yapan Buse Arıkazan aldı.

İlk 10 sıradaki atletlere para ödülünün verildiği yarışmalar ödül töreniyle sona erdi.

SONUÇLAR
ERKEKLER / KADINLAR

FOTO GALERİ