Atletizmde 2019 takviminin ulusal düzeyde açık sahadaki ilk yarışması olan Seyfi Alanya Atmalar Kupası, Mersin’de 23-24 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek. 

Mersin Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’ndeki Seyfi Alanya Atmalar Kupası mücadelesi, yeni sezonun ilk açık saha müsabakasına sahne olacak. Atma branşlarında kış şampiyonası ve U18 Atmalar Ligi’nin ilk kademesi niteliğindeki organizasyonda 332 atlet yarışacak. KKTC ile birlikte 35 bölgeden gelen atıcıların yarışacağı kupada Ankara 33, Mersin bölgesi ise 32 atıcıyla başı çekiyor.

Yıllarını atletizme vakfetmiş, Mersin eski Atletizm İl Temsilcisi ve unutulmaz milli atlet Seyfi Alanya’nın anısına 18. kez düzenlenen atmalar kupasında büyüklerle birlikte U20, U18 ve U16 yaş gruplarında da müsabakalar düzenlenecek. Yarışmaların ilk gününde disk atma ve çekiç atma, ikinci gününde ise gülle atma ve cirit atma mücadeleleri yapılacak.

Gelecek ay yapılacak Avrupa Atmalar Kupası öncesinde Milli Takım’ın da belirlenmesini sağlayacak olan organizasyonda Eda Tuğsuz, Emin Öncel, Özlem Becerek, Osman Can Özdeveci, Özkan Baltacı gibi rekortmen atıcılar yarışacak.

Seyfi Alanya Atmalar Kupası’nda bugüne kadar yapılan yarışmalar ışığında müsabaka rekorları aşadaki gibidir.