Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı TOHM Kurulu 2019 ara dönemde TOHM’ a ilk kez kayıt yaptıracak aday sporcuları belirleyecektir. 05.01.2019 – 06.03.2019 tarihleri arasında Atletizm Federasyonu Başkanlığı Faaliyet Programında yer alan (Olimpik Deneme, Türkiye Şampiyonaları, Seyfi Alanya Atmalar Kupası, Yürüyüş Türkiye Şampiyonası ve Uluslar arası yarışmalarda) aşağıda belirtilen TOHM Baraj derecelerini geçen sporcuların Ön Kayıt formunu doldurarak en geç 12.03.2019 tarihi saat: 18.00’ a kadar ([email protected]) adresine göndermeleri gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
Spor Genel Müdürlüğü TOHM Değerlendirme komisyonu, Ön kayıt formunu doldurarak müracaat eden aday sporcular arasından kontenjan dahilinde kriterlere uygun olan sporcuları belirleyecektir. Spor Genel Müdürlüğü TOHM Değerlendirme komisyonu tarafından belirlenen sporcu listesi TOHM bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine gönderilecek ve TAF resmi web sitesinde yayınlanacaktır.
Mart 2019 Ara dönemde TOHM İlk kez kayıt yaptıracak sporcuların yaş gurupları: 1999 – 2000 – 2001 – 2002 – 2003 – 2004 şeklinde belirlenmiştir.
TOHM sporcularının tercih edeceği ilde ikamet etme ve antrenman yapma zorunluluğu vardır.
TOHM Bulunan İller: Ankara, Adana, Antalya, Bursa, Erzurum, İzmir, Kocaeli, Konya, Kayseri, Gaziantep, Mersin Samsun, Trabzon, Diyarbakır,Antalya, Sakarya olarak belirlenmiştir. Müracaatlar belirtilen illerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri TOHM Koordinatörlüklerine yapılacaktır

Kayıt formu

Ara dönem baraj dereceleri