Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden ve bilinen ilk tarım yapılan bölge olan Urfa yakınlarındaki Göbeklitepe’de 8. kez yapılacak olan Şanlıurfa Göbeklitepe Yarı Maratonu, 14 Nisan tarihinde gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Göbeklitepe Yılı ilan edilen 2019’da Şanlıurfa’nın medeniyet tarihine ışık tutan Göbeklitepe Antik Kenti’nde yapılacak yarı maratona geri sayım sürüyor. 1 Mart’ta kayıtları açılan ve bu yıl 8. kez koşulacak olan Göbeklitepe Yarı Maratonu’nda bu yıl binlerce atletin koşması bekleniyor.

Koşunun ev sahibi olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yurt dışından ve Türkiye’nin her yerinden gelecek olan misafirler için hazırlıklarını sürdürürken, tüm yarışseverleri Göbeklitepe Yarı Maratonu’na çağırdı. Yarışta 21.1 kilometrelik yarı maraton mesafesinin dışında 10 kilometre ve 5 kilometre mücadeleleri de yapılacak. Yaş kategorileriyle birlikte toplamda 120 bin liraya yakın ödülün dağıtılacağı yarış, 2019 Göbeklitepe Yılı etkinlikleri kapsamında bugüne kadarki en geniş katılımlı etkinlik olacak.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve kayıt için resmi site:
http://sanliurfayarimaraton.com/