Ankara bölgesi atletizm antrenörlerinden, atletizm araştırmacısı ve spor adamı Özcan Kutlu, vefatının 15. yılında düzenlenen bir törenle anıldı.

Türk atletizmine yetiştirdiği sporcular ve uzun yıllar hazırladığı istatistik yıllıklarıyla büyük hizmeti dokunan spor adamı Özcan Kutlu, vefatının 15. yılında Ankara’da anıldı. Naili Moran Atletizm Pisti’nin yanında bulunan atletizm salonunda gerçekleşen törene eşi ile birlikte gelen TAF Başkanı Fatih Çintimar’ın yanı sıra, mesafenin unutulmaz şampiyonlarından Özcan Kutlu’nun eşi Ülker Kutlu ve kızı Deniz Kutlu katıldı.

Törende konuşma yapan TAF Başkanı Çintimar, Ülker Kutlu ve aynı zamanda Çocuk Atletizmi Koordinatörlüğü’nü yürüten eski milli atletlerden Necdet Ayaz, merhum Kutlu’nun atletizme hizmetlerini anlattılar. Başkan Çintimar, daha sonra “Özcan Abi’nin anısına” Ülker Kutlu’ya bir plaket takdim etti.

Kutlu için yapılan törenin son bölümünde ise atletizme emeği geçen Ankara bölgesi antrenör ve hakemlerine de birer teşekkür plaketi sunuldu. TAF tarafından hazırlanan hizmet plaketleri, Başkan Fatih Çintimar tarafından sahiplerine teslim edildi.