Uluslararası 3. Batman Yarı Maratonu’nun içinde tasnif edilen Türkiye Yarı Maraton Ligi mücadelelerini erkeklerde Mardin Büyükşehir Belediyespor, kadınlarda ise Beşiktaş kazandı.

Türkiye Yarı Maraton Ligi’nin final etabı, 3. Uluslararası Batman Yarı Maratonu’yla birlikte gerçekleştirildi. Batman Belediyesi ve Batman Valiliği’nin organize ettiği yarışta erkekler birinciliğini Fetene Alemu Regassa 1:04:55’lik derecesiyle kazanırken, milli atletler Ömer Alkanoğlu ve Serkan Kaya da yarışı ilk üç içinde noktaladılar. Kadınlar yarışında ise Sevilay Eytemiş, 1:14:27’lik dereceyle ilk sırayı aldı.

İki kademe sonunda Mardin Büyükşehir Belediyespor, Erkekler Yarı Maraton Ligi’nde 6:52:54’lük toplam zamanla kupayı kazandı. İstanbul Beştelsiz Spor Kulübü ikinci, Ankara Jandarmagücü ise üçüncü oldu. Kadınlarda Beşiktaş 7:52:31’lik toplam zamanla birinci olurken, Mardin Atletizm Spor Kulübü 8:49:57 ile lig ikinciliğini aldı.

Batman Maratonu’nu erkeklerde Getaye Gelaw 1:03:52’lik derecesiyle kazanırken, Fetene Regasa ikinci, Aykut Taşdemir de üçüncü oldu. Kadınlar podyumunda ise Sevilay Eytemiş, Şeyma Yıldız ve Latife Güneş yer aldı.

YARIŞMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

YARI MARATON LİGİ
ERKEKLER / KADINLAR

FOTO GALERİ