Bu yıl 65. kez yapılan prestijli Gilette Milliyet Yılın Sporcusu ödülü, dünya ve Avrupa şampiyonu milli sprinter Ramil Guliyev’e gitti. 

Geçtiğimiz yıl Berlin’de Avrupa şampiyonu olan milli yıldız Ramil Guliyev, Milliyet Gazetesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en eski spor ödüllerinde bir kez daha zirveye çıktı. 28 yaşındaki yıldız atlet, 65. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu gecesinde 2017’den sonra 2018’de de Yılın Sporcusu seçilme başarısı gösterdi.

Ramil Guliyev, ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan aldı. Bakan Kasapoğlu’nun samimi tebriğini alan Ramil, ödülünü aldıktan sonra bu başalarında emeği geçenlere teşekkür etti ve Olimpiyat madalyası için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Bu önemli gecede ayrıca Meryem Bekmez “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sporcusu”, Avrupa ikincisi olarak tarih yazan 4×100 Erkek Bayrak Takımı da “Yılın Takımı” kategorilerinde aday gösterildi.

TAF Başkanı Fatih Çintimar, spor camiasının bir araya geldiği böylesine önemli bir gecede atletizm olarak öne çıkmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirtirken, “Bu geceye çok şükür damgamızı vurduk. Atletlerimizi ve camiamızı kutluyorum. Ödülü Sayın Bakanımız verdi, kendisine de büyük desteği için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu