Atletizmde açık saha sezonunun açılmasıyla birlikte gözler takvimde üst üste yapılacak olan Türkiye’nin En Hızlısı, Naili Moran Yaş Grupları Festivali, Bayrak Yarışmaları gibi altyapıya yönelik müsabakalara çevrildi.

TAF takviminde nisan ayı özellikle alt yaş gruplarındaki yarışmalara sahne olacak. 15 yaş altına hitap eden Türkiye’nin En Hızlısı yarışmaları, 2005-2009 doğumlu çocukların atletizme ilk adımlarını oluşturacak. Çanakkale, İzmir, Trabzon, Gaziantep, Batman, Kayseri, Ankara, Antalya ve İstanbul’daki seçmelerin ardından finaller 27 Mayıs günü İstanbul’da gerçekleştirilecek.

İk olarak Turkcell sponsorluğunda 5. kez yapılacak olan Küçükler Atletizm Festivali heyecanı yaşanacak. 7 Nisan’daki bu yarışmalar U14 yaş kategorisinde minik atletleri bir araya getirecek ve sporcular bölge finallerine kalmaya çalışacak.

15 Bölge Projesi kapsamındaki U16 Bölge Takım Yarışmaları’nın da ilk etabı Nisan ayında yapılacak. 21-22 Nisan tarihlerindeki seçme etabının ardından U16 Takım Yarışmaları’nın bölge finalleri Mayıs ayı içinde gerçekleşecek.

Merhum federasyon başkanlarından Ali Naili Moran adına düzenlenen U16 Atletizm Festivali’nin ilk etabı ise yine mayıs ayı içinde organize edilecek.

Yarışmalarla ilgili teknik bilgiler ve kayıt detaylarını, STATÜLER bölümümüzden indirebilirsiniz.