Prag’da başlayan 26. Avrupa Atletizm Birliği Genel Kurulu’nda yönetim kurulu adayları konuşmalarını gerçekleştirdi. TAF Başkanı Çintimar da kurul üyelerine hitap etti.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, 13 Nisan tarihindeki seçim öncesinde Avrupa Atletizm Birliği (EA) 26. Genel Kurulu’nda delegelere ve federasyon temsilcilerine konuştu. Adaylığı ve atletizmin geleceğine dair düşünceleriyle ilgili bir konuşma yapan Fatih Çintimar, 2019-2023 dönemi için delegelerden destek talep etti.

TAF Başkanı Çintimar, özellikle Türkiye’nin genç nüfusuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Türkiye, bugün Avrupa’nın en genç ülkesi. Bu kitlenin atletizm için de çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu gençlerin atletizmde söz sahibi olabilmesi adına Türkiye’nin Avrupa Atletizm haritasında söz sahibi olması gerekiyor. Bizler buna talibiz. Görev aldığımız takdirde tüm ülkelere eşit mesafede, atletizmin faydası için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Çintimar, “dopinge karşı sıfır tolerans” mottosuyla öne çıkan bir anlayışı Türkiye’de tesis ettiklerini vurgulayıp, aynı düşünceyi Avrupa’da da vurgulayacaklarını, bu anlamda EA’nın vizyonuyla örtüşen bir programı olduğunu belirtti.

Avrupa Atletizm Birliği’nde dört yıllık yeni dönemde görev alacak olan 15 kişilik yönetim kurulu üyeleri, 13 Nisan’daki genel kurul oylamasıyla ortaya çıkacak.