TAF’ın Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu ile birlikte yaptığı çevrimiçi eğitimleri başarıyla sürüyor. Dopingle Mücadeleyi Kavrama isimli çevrimiçi kursu bitirip sertifika alan kişi sayısı 116’ya ulaştı.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun sporcu, antrenör, sağlık görevlileri, kulüp çalışanları, sporseverler, sporcu ailelerinin katılabildiği çevrimiçi Anti-doping kursları başarıyla devam ediyor. Dopingle Mücadeleyi Kavrama Çevrimiçi Kursu’nda temel bilgilerin pekiştirilmesinin yanı sıra çeşitli egzersizler ve genel değerlendirme bulunmaktadır.

Kayıt yaptıran 212 kişinin 137’sinin konu anlatımlarını tamamladığı çevrimiçi kursta bugüne de 78 atlet, 34 antrenör, bir sağlık görevlisi, üç de diğer ilgililer olmak üzere toplam 116 kişi sertifika almaya hak kazandı. Dopingle Mücadeleyi Kavrama Çevrimiçi Kursu’na kayıtlar ve online dersler devam ediyor. Son üç ay içinde yapılan iki seminer ile 500 atlet ve antrenöre ulaşılan proje, dopingle mücadele farkındalığını artırmayı amaçlamaktadır.

Dopingle Mücadeleyi Kavrama Kursu’nu tamamlayanlar arasında milli takım kamplarındaki atletler başı çekiyor. Anti-doping kitapçığı ile poz veren milli atletler, hem atlet arkadaşlarını, hem de ebeveyn ve antrenörleri çevrimiçi kursa davet ettiler.

Detaylı bilgi ve çevrimiçi eğitim için:
TAF ANTI-DOPING EĞİTİM SAYFASI