Bursa’da iki gündür devam eden 25. Nurullah İvak Atmalar Şampiyonası ikinci gün yapılan disk ve cirit atma mücadeleleriyle tamamlandı. 

Merhum milli çekiççi Nurullah İvak adına bu yıl 25. kez düzenlenen Nurullah İvak Atmalar Şampiyonası tamamlandı. Aynı zamanda U18 Atmalar Ligi’nin finali niteliğindeki müsabakalarda 300’e yakın atlet yarıştı.

İki gün süren yarışmaların ardından U18 Atmalar Ligi’nde erkekler şampiyonluğunu 6384 puanla Ankara EGO Spor alırken, Fenerbahçe ikinci, Galatasaray ise üçüncü oldu. U18 kızlarda ise Fenerbahçe 7465 puanla ilk sırayı aldı. Bursa Büyükşehir Belediyespor ikinci, Sakarya Büyükşehir Belediyespor ise üçüncü olarak müsabakaları tamamladı.

Büyüklerde IAAF tablosuna göre yapılan değerlendirmede en iyi dereceyi 1056 puanlık değeri olan 67.68’lik performansıyla çekiççi Kıvılcım Kaya Salman yaptı. Gülle atmada birinci olan Emel Dereli 17.06’ya karşılık gelen 1024 puanla ikinci, disk atmada galip gelen Nurten Mermer ise 50.46’lık atışıyla (896 puan) üçüncülükte yer aldı.

Erkeklerde ise en iyi performansa çekiç atmada 73.91’lik derece gerçekleştiren ve karşılığında 1100 puan alan Batuhan Hızal imza attı.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve yönetim kurulu üyelerinin bir bölümünün de stadyumda takip ettiği yarışmalar sonrasında ödül töreni yapılırken, hem bireysel ilk üçlere, hem de Atmalar Ligi’nin galibi olan takımlara madalya ve kupaları verildi.

25. NURULLAH İVAK ATMALAR ŞAMPİYONASI – SONUÇLAR
KADINLAR / ERKEKLER