Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi kaymakamlığının talebi doğrultusunda 16 Mayıs 2019 tarihinde 7-12 yaş grubunda “Atletizmin Enleri” yarışmaları yapıldı.

Lüleburgaz İlçe Stadı’nda 22 okuldan 550 öğrenci katıldığı Atletizmin Enleri yarışmaları, “En Hızlı Koşanlar, En Uzun Koşanlar, En Uzağa Atanlar ve En Uzağa Atlayanlar” olarak yapıldı.

Yarışmalara ebeveynlerin ilgisi oldukça fazlaydı. Öğrenciler sahada mücadele ederken, veliler de tribünlerde onları coşkuyla alkışladılar. Festival havasında gerçekleşen müsabakalar sonunda kategorilerinde ilk üçe giren öğrencilere; Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce yaptırılan madalyalar ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nca getirilen 1 Milyon Süper Çocuk logolu tişörtler, İlçe Kaymakamı Mustafa Kaya, Belediye Başkan Vekili Gökhan Kaya Atay, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığını temsilen Çocuk Oyunları Koordinatörü Necdet Ayaz, Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin ve Gençlik ve Spor Müdürü Cihan Erdem tarafından verildi.

Törende konuşan Necdet Ayaz geleceğimizin teminatı olan çocuklara yönelik yapılan bu etkinliğin çok önemli olduğunu belirtti ve “Bu tür etkinlikler ile çocuklarımızın sporla tanıştırılarak çağımızın belası olan Madde ve Teknoloji Bağımlılıklarından korunabilecek. Obezite ile mücadele edebileceği gibi gelecekteki şampiyonlarımızın da keşfedilmesi  mümkün olabilecek” şeklinde konuştu.

Çocuk Oyunları Koordinatörü Necdet Ayaz, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın selam ve sevgilerini ilettikten sonra federasyonun teşekkür plaketlerini Kaymakam, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü ve Gençlik ve Spor Müdürüne takdim etti. Kaymakam Mustafa Kaya da etkinliğe katkı sağlayan Türkiye Atletizm Federasyonu’na teşekkür etti.