Milli Mücadele’nin başladığı kent Samsun, 19 Mayıs 1919’un 100. yıldönümünde özel bir yarışa hazırlanıyor. Her yıl yapılan 19 Mayıs Yarı Maratonu, bu yıl ADEKA sponsorluğunda halk koşusuyla birlikte 100. yıla özel gerçekleştirilecek.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde bu yıl Milli Mücadele’nin 100. Yılı kutlanıyor. Gazi Mustafa Kemal’in tam 100 yıl önce Milli Mücadele’yi başlattığı Samsun’da asırlık kutlamanın yıldönümüne yakışır bir yol yarışı düzenleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteklediği, ADEKA’nın sponsor olduğu Samsun 19 Mayıs Yarı Maratonu, 19 Mayıs Pazar sabahı koşulacak. Sabah 09:20’de şehir merkezindeki Kurtuluş Yolu önünden verilecek startla Atakum yönünde koşulacak olan 21 kilometrelik yarı maraton, yine aynı noktada sona erecek.

Yarışta Samsun Valiliği, ilk 10 sıradaki atletlere para ödülü dağıtırken, birinciler 10’ar bin lira alacak. Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi de yarışta dereceye giren atletleri Cumhuriyet Altını ile ödüllendirecek.

Bu yılki yarışa ayrıca halk koşusu da eklendi. 5 kilometrelik halk koşusunda da ilk beş sıradaki atletlere para ödülü verilecek.

Samsun ADEKA 19 Mayıs Yarı Maratonu’yla ilgili detayli bilgiyi www.samsunyarimaratonu.com adresinde bulabilirsiniz.

KAYIT LİNKİ VE STATÜ