Atlamalarda unutulmaz antrenör ve şampiyonlardan Orhan Altan adına düzenlenen özel kupayı üç adımcı Can Özüpek ve Sibel Çınar kazandı.

Ankara’da bu yıl ikincisi yapılan Orhan Altan Atlamalar Kupası’nı kazanan isimler, dört atlama branşında iki gün süren müsabakaların ardından belli oldu. IAAF puan tablosuna göre yapılan değerlendirme sonunda, U20 ve büyüklerde en iyi atlayışı yapan 10’ar atlet para ödülü elde ederken, listenin zirvesindeki Can Özüpek ve Sibel Çınar da kupanın bu yılki sahipleri oldular.

Erkekler birincisi olan üç adımcı Can Özüpek 16.33’lük dereceyle yarışmayı kazanırken, sıralamada 1093 puanla zirvede yer aldı. Aynı yarışmada Can’ın ardından ikinci olan Necati Er, 16.08’in karşılığı olan 1067 puanla genel sıralamada da ikinciliği alırken, 5.20 atlayan sırık rekortmeni Ersu Şaşma, kupayı üçüncü olarak noktaladı.

Kadınlarda kupayı kazanan atlet ise yüksek atlama branşından çıktı. Deneyimli milli atlet Sibel Çınar, 1.82’lik derecesiyle 1043 puan topladı ve 3000 liralık birincilik ödülüyle birlikte Orhan Altan Kupası’nın sahibi oldu. İkinciliği hem üç adımda hem de uzun atlamada en iyi derecelerini geliştirerek başarılı bir yarışma geçiren Ankaralı Tuğba Danışmaz elde ederken, Bursa’dan Beyza Tilki kendisine 1026 puan getiren 13.10’luk üç adım performansıyla üçüncü oldu.

Orhan Altan Kupası’nın sonunda atletlere ödüllerini TAF Başkanı Fatih Çintimar, TAF Başkanvekili Yasin Taş, Atlamalar Koordinatörü Işık Bayraktar ve yarışmanın teknik delegesi Haluk Güven verdi.

Bu arada Ankara bölgesi emektar milli takım antrenörlerinden Artun Talay da uzun yıllar birlikte çalıştığı Orhan Altan adına yapılan bu kupada ilk beşe giren atletlere bireysel olarak teşvik ödülleri verdi.

2. ORHAN ALTAN ATLAMALAR KUPASI
ERKEKLER / KADINLAR

FOTO GALERİ